Wybierając się w podróż do Wietnamu, trzeba sobie zdawać sprawę, że jest tam mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc, które można zobaczyć. Przyjeżdżając do tego fascynującego kraju po prostu trzeba zobaczyć pewne rzeczy, aby móc poczuć na własnej skórze jak pulsuje krew w żyłach tego zakątka świata. Będąc ograniczonym czasowo i finansowo lepiej jeszcze przed wyjazdem przygotować listę miejsc, które mamy w planach odwiedzić. O to ona:

Wietnam co warto zobaczyć:

– Khau Vaid – dla lubiących zwiedzanie górskich miejscowości, odbywający się raz do roku na przełomie kwietnia i maja Jarmark Miłości. Tradycja tego festiwalu sięga ponad 100 lat. Co roku przybywają na tę uroczystość wszystkie osoby stanu wolnego aby spotkać potencjalną kandydatkę lub kandydata do małżeństwa.

– Hanoi i Świątynia Literatury to bardzo stare miejsce ma ponad 1000 lat, powstał w 1070. Studenci przychodzili się tutaj kształcić na jednym z czterech kierunkach, dostać się tu było bardzo ciężko a jeszcze ciężej studiować. Pomalowana na czerwono fasada jest jednym z charakterystycznych elementów Hanoi. Które jest głośną, smaczna i urokliwą stolica Wietnamu, warto tu spróbować nietypowych lodów ryżowych.

– Hoi an to czarujące miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO. Można skosztować tam wietnamskich specjałów na lokalnym markecie, napić się genialnej kawy, wymieniać uśmiechy z paniami na bazarze. Albo zgubić się spacerując wśród niskiej zabudowy, żółtych zabudowań ozdobionych lampionami. To najurokliwsze miejsce w regionie.

– Zatoka Halong to obowiązkowy punkt na mapie turystycznej wycieczki po Wietnamie. To numer 1 wśród azjatyckich pejzaży, który został wpisany na listę UNESCO. Rejs po spokojnych wodach zatoki wśród wapiennych skał i malowniczych krajobrazów daje możliwość zaobserwowania jak wygląda życie tradycyjnych Wietnamczyków.

– Wycieczka na wyspę Tip Top znajdującą się w zatoce Halong. Biały piasek i czysta woda zachęcają do kąpieli a następnie spaceru na szczyt oraz podziwiania panoramy zatoki.