Kolczyki i ich historia.

Część naszej biżuterii zaczęła swoją historię dawno temu. Występowały w wielu kulturach, widoczne są na całym świecie. Początki możemy zauważyć już w czasach starożytnych, były również oznaką statusu społecznego ze względu na swój drogocenny materiał, z którego są stworzone. Dzisiaj pełnią inne funkcje i mają charakter czysto estetyczny. Wybieramy również inne miejsca jako miejsce na kolczyk, te w uszach nadal są najbardziej popularne. Ich kształt kolor zależy w głównej mierze, od tego, co na dany okres jest modne, co się nam podoba, jaki mamy gust.

Beading kolczyki.

Czyli kolczyki zrobione z koralików. Jeżeli chodzi o rękodzieło to koszt zrobienia samodzielnie, takiego cuda jest naprawdę niewielki. Jednak w cenie tutaj jest cierpliwość i dobre chęci przede wszystkim. Materiałów dostępnych w internecie, w sklepach jest mnóstwo. Dlatego nie jesteśmy ograniczeni przez kolorystykę czy kształt. Wystarczy trochę wyobraźni i informacji o wariantach szycia, najtrwalszych materiałach i beading kolczyki możemy zrobić sami w domu.

Od czego zacząć?

Potrzebne będą nam igły. Na pewno w standardowych zestawach do szycia uda nam się znaleźć igłę na tyle cienką by koraliki mogły przejść przez nią. Jednak łatwiejszym rozwiązaniem jest zakup igieł profesjonalnych, które są o wiele dłuższe i bardziej giętkie. Tym samym sprawiają, że praca na koralikach będzie bardziej przyjemna, nie przysporzy nam tyle trudności. Nie jest to jednak duży wydatek. Co nie zmienia faktu, że niektóre firmy preferowane do pracy, są niewystarczające, bardzo często się łamią i nie są najlepszym wyborem do beading kolczyki.

Koralik koralikowi nierówny.

Ten sam kolor ten sam a inna cena? Jak to jest możliwe? Różnią się jakością. Te droższe kamyczki mają bardziej regularny kształt, dzięki czemu łatwiej jest osiągnąć pożądany efekt. przy pierwszych krokach to właśnie ten nieidealny efekt, może zniechęcić nas do pracy i dlatego właśnie wspominam o tym aspekcie. Po kupieniu potrzebnych produktów, zestawów końcówek do wklejania, kleju i innych, możemy przystąpić do tworzenia. Na pewno da nam więcej satysfakcji niż zakupy w sklepach z biżuterią. Poszerzy naszą kolekcję o kolejne egzemplarze. Być może stworzy nowy sposób na spędzanie wolnego czasu. Z czasem nowe techniki kolczyków zmotywuje nas do ciągłego tworzenia nowych kolczyków bądź biżuterii. Jeżeli dodatkowo uda nam się sprzedać kilka egzemplarzy, będzie to naprawdę wartościowa praca.