Wybór stanowiska do pracy.

Pierwszym naszym krokiem przed przystąpieniem do pracy i to jak stworzenia bransoletki szydełkowo koralikowe krok po kroku, będzie wybór właśnie stanowiska. Ważne jest to, aby miejsce było dostatecznie oświetlone. Powinniśmy mieć wystarczająco dużo miejsca by zmieścić wszystkie potrzebne elementy.

Przygotujmy wszystkie niezbędne elementy.

W zależności od naszych preferencji i wykonywanej bransoletki powinniśmy wyposażyć się w szydełko, kordonek, oraz koraliki. Oczywiście przydałoby się jakieś zapięcie bądź zakończenie dla naszych bransoletek mogą być to końcówki plastikowe. Dostępne są w różnych rozmiarach.

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie nauki warto użyć większych koralików, ułatwi nam to znacznie pracę. Jeżeli chodzi o koraliki polecana jest firma TOHO jednak, to co może pasować jednym nie musi być dobrym rozwiązaniem dla drugich. Trzeba po prostu spróbować. Sama znajdziesz te, które będą odpowiadały dla ciebie.

W pierwszym kroku tworzenia bransoletki szydełkowo koralikowe krok po kroku, nawlekamy na nitkę potrzebną ilość koralików. To ile będzie tych elementów zależy od wybranego wzoru.

Skąd masz wiedzieć ile koralików będzie potrzebne?

Zależy to głównie od długości, ale również od grubości. Dłuższa bransoletka będzie wymagała więcej pracy.
Dwadzieścia centymetrów bransoletki, o grubości pięciu koralików, to sznur o długości stu centymetrów.

Po nawleczeniu na nitkę robimy oczko, kółeczko które powstanie po skrzyżowaniu nitek ze sobą. Przez oczko przekładamy nitkę, która prowadzi do kordonka. Naciągamy tak by rozmiar pasował do szydełka. Nakładamy nić na szydełko. I przeciągamy przez dziurkę, która powstała w wyniku zrobienia pierwszego oczka.
To sposób również na kolejne oczka, jeżeli nasza bransoletka będzie miała grubość pięciu koralików tyle oczek zróbmy. Tworzymy kółko a szydełko wbijamy w pierwsze oczko bransoletki. Podbieramy nitkę, po czym przeciągamy przez pierwsze i ostatnie oczko.
Nasuwamy pierwszy koralik najbliżej jak tylko się da. I obkręcamy szydełko nitką.
Przeciągamy kordonek do pierwszego oczka, oraz te które znajduje się na szydełku.
I dokładnie tak samo postępujemy z każdym kolejnym koralikiem. Kiedy doprowadzimy już do długości jaka jest nam potrzebna. Biorąc nitkę na szydełko ciągniemy między oba oczka. Zabezpieczamy robótkę supełkiem. Poradzić sobie z zapięciami będzie już bardzo łatwo.

Możemy eksperymentować z różnymi wzorami i kolorami w razie jakichkolwiek wątpliwości możemy zobaczyć filmiki na youtubie, które przybliżą nam cały proces tworzenia.