Nadeszła pora na dekorowanie twoich korytarzy (a także drzew, ścian, drzwi) świątecznymi ozdobami. Czasami kupowanie w sklepie (lub nawet wygodniej – w Internecie) jest po prostu najlepszym rozwiązaniem, ale jest coś tak wyjątkowego i czarującego w samodzielnie wykonanych dekoracjach bożonarodzeniowych, których po prostu nie można kupić.
Projekty bożonarodzeniowe są niemożliwie łatwe, zapewniają godziny rodzinnej zabawy i są tanie, ponieważ w większości przypadków wykorzystujemy to co już mamy w domu. Wiele ozdób to tak naprawdę design z odzysku.

Jakie ozdoby możemy wykonać samodzielnie?

Od łatwych do wykonania ozdób choinkowych po proste dekoracje na stół bożonarodzeniowy, a nawet zapierające dech w piersiach wieńce świąteczne – każdy znajdzie coś dla siebie. Ręcznie robione pończochy ze swetrem, kalendarz adwentowy DIY wykonany z ocynkowanych wiader i markery do krzeseł z bukszpanu to tylko kilka z inspirujących pomysłów, które znajdziesz na tej liście. Nie masz nawet pistoletu na gorący klej? Bez obaw! Najbardziej początkujący rzemieślnicy znajdą dla siebie odpowiedni (i uroczy!) projekt.

Dekoracja drzwi

Stwórz własne powitanie z cukierkami dzięki tym pomysłom na wieniec świąteczny.

Po lewej stronie: ułóż laski cukierków w kółko z haczykami skierowanymi w tym samym kierunku. Przyklej na gorąco (nie martw się, jeśli końce się nie pokrywają, ponieważ zostaną zakryte). U góry na środku z okrągłymi cukierkami miętowymi, lekko na nie nakładając i utrzymując na miejscu za pomocą gorącego kleju. Przeciągnij wstążkę przez dwie cukierkowe laski u góry, aby zawiesić.
W prawym górnym rogu: Owiń piankowy wieniec białą wstążką. Przymocuj laski cukierków, małe laski cukierków i kulki miętowe za pomocą gorącego kleju, aby ukryć formę. Zawiąż wstążkę wokół wieńca, aby powiesić.

Innym pomysłem na design z odzysku jest wianek z drewnianych szpuli.
Słodkie drewniane szpule w stylu vintage owinięte różnymi rodzajami nici, sznurkiem piekarskim, wstążką zapewniają efektowne kolory. Wskazują również na rzemiosło i zabawę odbywające się tuż za drzwiami wejściowymi.

Girlanda warstwowa DIY

Ta warstwowa girlanda wykonana ze świeżych gałązek cedru i winorośli wygląda świątecznie i świetnie pachnie.

Zrób girlandę: Zbierz w wiązkę krótkie odcinki świeżego cedru i gałązek winorośli i użyj zielonego metalowego drutu, aby je połączyć. Powtarzaj, aż będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na obejście framugi. Połącz wiązki razem w zachodzący wzór zielonym przewodem. Zawieś nad drzwiami za pomocą gwoździ lub haczyków. Dodaj jagody i szyszki.