Dla tych, którzy mają mały budżet i dla wścibskich majsterkowiczów: poszukiwanie pomysłów na improwizowanie szykownego i niedrogiego stolika do kawy jest na czasie! Czy to z paletami, starym bagażnikiem, czy z deską i kołami, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić wspaniały stolik do kawy w trybie „zrób to sam”.
Jak samemu zrobić stolik kawowy

Wskazówka nr 1: pomysł na stolik kawowy – zrób stolik do kawy palet.

To jasne: w świecie dekoracji, przenoszenie palet jest już od jakiegoś czasu popularne! I dość łatwo zrozumieć dlaczego: ich prostokątny kształt, który nie wymaga żadnych zmian (idealny dla tych, którzy nie urodzili się z małym srebrnym młotkiem w ręku!) i ich styl „surowego drewna”, który bardzo dobrze pasuje do wnętrz z duchem industrialnym.
I jeśli na początku palety były używane do przechowywania i magazynowania towarów, dziś można je przekierować na prawie wszystko co się chce… stolik do kawy włącznie! Stworzenie modnego stolika do kawy z paletami do przenoszenia jest bardzo proste: wystarczy związać dwie palety razem i gotowe. Kiedy już to zrobisz, możesz zostawić wszystko tak, jak jest to dla surowego i współczesnego ducha; ale możesz również przemalować swój stolik w wybranym przez siebie kolorze lub nałożyć na niego szklany blat.

pomysł na stolik kawowy diy

Wskazówka nr 2: pomysł na stolik kawowy diy – stwórz stolik do kawy z kufra.

Jeśli nie masz ducha przygody i nie chcesz włóczyć się po placach budowy w poszukiwaniu palet, nie ma problemu! Powinieneś wiedzieć, że jeśli Ty (lub Twoi dziadkowie) masz na strychu stary kufer podróżny, to doskonale możesz go porwać jako stolik do kawy i jednocześnie dać mu drugie życie i nową funkcję dekoracyjną w Twoim domu! Można też upolować go na pchlim targu: będzie miał własne życie i wniesie jeszcze więcej klimatycznej atmosfery do twego salonu.
Stare kufry oprócz tego, że są bardzo estetyczne, mają również bardzo praktyczną stronę: często mają tę zaletę, że mają kufer, w którym można łatwo przechowywać wszystko, co zwykle wisi wokół kanapy: magazyny i czasopisma, naczynia na aperitif, poduszki, DVD… Bardzo dyskretna i naprawdę funkcjonalna przestrzeń do przechowywania, która znajdzie idealne miejsce w salonie urządzonym w stylu odkrywcy.

zrób to sam stolik kawowy: jak samemu zrobić stolik kawowy

Wskazówka nr 3: zrób to sam stolik kawowy – zrób stolik kawowy desek.

Sortując w piwnicy lub w warsztacie, czy zdałeś sobie sprawę, że masz dookoła leżącą starą drewnianą deskę. Przede wszystkim nie wyrzucaj: przy minimalnej ilości materiału i chęci będziesz mógł przekształcić stare deski w wspaniały stolik do kawy! Aby to zrobić, to proste:

a. a pomocą papieru ściernego (zwanego również krzemieniem lub papierem ściernym), zacznij od oszlifowania deski drewnianej, aby nadać jej gładki i nowy wygląd;
b. po zakończeniu szlifowania, pomaluj go na wybrany przez siebie kolor (oczywiście jeśli chcesz);
c. na koniec należy przymocuj duże kółka.

Masz teraz nowy stolik do kawy, który można łatwo przenosić, jak chcesz!