Wygrana w gry liczbowe, typu Lotto, jest dość mała. W końcu musimy wybrać poprawie 6 numerów spośród 49. To daje mnóstwo kombinacji, a sprawdzenie ich wszystkich jest prawie niemożliwe dla zwykłego człowieka. Dlaczego by więc nie skorzystać z możliwości dodatkowego losowania za jedynie jedną złotówkę, która może zmienić się w okrągły 1 000 000 złotych?

Lotto Plus

Zostało wprowadzone we wrześniu 2012 jako dodatek do flagowej gry Totalizatora Sportowego Lotto. Jeśli na naszym zakładzie zaznaczymy opcję „lotto plus” i dopłacimy złotówkę możemy wziąć udział w dodatkowym losowaniu. Odbywa się ono po losowaniu dużego lotka, we wtorki, czwartki i soboty o 21.50. Biorą w nim liczby z twojego zakładu. Jeśli trafisz szóstkę w lotto plus możesz zgarnąć milion złoty.

Statystyka Lotto Plus

Na ten moment, według strony lotto.pl padło 200 wygranych. Od czerwca 2020 do połowy sierpnia 2020 było ich zaś siedem. To oznacza, że siedem osób wygrało milion złoty, grając za dodatkową złotówkę. Odpowiednio do chronologii wygrane te miały miejsce w czerwcu w Lublinie, Balicach, Gliwicach, Tarnowskich Górach i Radomiu oraz dwie w sierpniu przez grę online i w Świeradów-Zdrój.
Co ciekawe, według prowadzonej mapy wygranych najwięcej pada ich na południowo-zachodnim krańcu naszego kraju. Dokładniej rzecz biorąc w województwach śląskim, małopolskim i opolskim. Może to miejsca najszczęśliwsze w grach liczbowych?
Możliwe jest również określenie jakie liczby najczęściej padały w wygranych kombinacjach. Według statystyk strony lotto.pl najczęściej w zwycięskich kombinacjach pojawiała się ósemka bo 179 razy. Na drugim miejscu uplasowała się czterdziestka – 174. Podium zamyka numer 44 i 16 ex aequo po 171 pojawień. O podium otarła się liczba 29 z wynikiem 168 pojawień w zwycięskich numerach.
Można się kierować tymi statystykami wybierając zwycięskie numery, trzeba jednak zauważyć jedno. Nawet 179 razy, kiedy to pojawiła się ósemka na 1240 losowań daje jakieś 14% prawdopodobieństwa. W dodatku nikt nie mówi, że te liczby dalej będą się pojawiać.
Szansa na to, by się pojawiały dalej jest bardzo mała i wynosi tyle samo, ile szansa, by pojawiły się kompletnie inne numery. I to jest świetne w grach liczbowych – nigdy nie wiesz, czy to do Ciebie nie uśmiechnie się teraz szczęście.