Włochy, kraj zabytków, makaronu, kawy i pizzy, każdego roku przyciąga do siebie miliony turystów, w tym także tych z Polski. Wybierając się w podróż samolotem, można lecieć do Rzymu, jak i wybrać inne lotnisko, jeżeli nie stolica jest destynacją wyjazdu. Jedno z nich znajduje się w Bergamo, skąd udać można się do Mediolanu. Jak? Jeżeli nie jest się pewnym, jak dojechać z Bergamo do Mediolanu, poniżej mała pomoc, która ułatwi zaplanowanie podróży.

Witając Włochy w Bergamo

Lotnisko Orio-al-Serio w Bergamo to trzecie włoskie lotnisko i jedno z tych, na których najczęściej lądują turyści z Polski. Obsługuje ono linie lotnicze Ryanair i Wizzair z kilku polskich miast. Położone jest 50 kilometrów od Mediolanu. Łącznie obsługuje on około 30 linii lotniczych, regularnych i niskobudżetowych.

Lotnisko jest bardzo dobrze zlokalizowane – znajduje się w pobliżu autostrady Turyn-Wenecja.

Sposoby dojazdu

By dostać się z Bergamo do Mediolanu, można skorzystać z kilku możliwości i wybrać tę najbardziej dla siebie odpowiednią.

Taksówka

Postój taksówek znajduje się tuż przed terminalem, gdzie oczekują na turystów przez cały dzień. Nie jest to jednak tania opcja.

Prywatny transfer

Istnieje możliwość wypożyczenia samochodu i w ten sposób udanie się do Mediolanu, nie jest to jednak – tak jak w przypadku taksówki – opcja na kieszeń czy portfel każdego klienta.

Autobus

Najtańszy i najbardziej wygodny sposób przejazdu z Bergamo do Mediolanu. Stanowisko odjazdów znajduje się tuż przy wyjściu z hali odlotów. Pracownicy firm autobusowych kręcą się po lotnisku i zachęcają do wyboru ich linii. Można wybrać jednego z trzech przewodników, u każdego z nich cena za bilet i czas przejazdu są bardzo zbliżone.

Autobus i pociąg

Istnieje możliwość przejazdu autobusem z lotniska na dworzec kolejowy w Bergamo i udanie się w dalszą podróż do Mediolanu pociągiem regionalnym, jednak jest to opcja droższa i wydłużona w czasie w porównaniu do wyżej przedstawionych sposobów.