Zmiana koloru włosów

Każdy potrzebuje czasami zmian w swoim wyglądzie. Wpływa to na komfort oraz doskonale odświeża wygląd. Wybór często pada na włosy i zmianę ich koloru. Jeśli były już wcześniej farbowane, trzeba oczywiście dokonać dekoloryzacji. Zrobić to samodzielnie? A może udać się do fryzjera? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej.

Dekoloryzacja włosów

Chociaż dekoloryzacja włosów to stały element oferty salonów fryzjerskich, wiele osób woli dokonać jej samodzielnie. Jest to możliwe, wystarczy jedynie wybrać się do drogerii i kupić odpowiedni produkt. W środku opakowania znajdują się potrzebne składniki oraz rękawice ochronne i instrukcja. Zabieg nie jest trudny, wystarczy stosować się do tego co jest napisane na opakowaniu albo dołączonej instrukcji. Zazwyczaj wystarczy zmieszać ze sobą preparaty dostępne w opakowaniu i położyć mieszankę na włosy. Po upływie wskazanego na opakowaniu czasu, należy spłukać mieszankę i to powinno zadziałać. Niestety często dekoloryzatory przeznaczone do użytku domowego nie są skuteczne. Dzieje się tak najczęściej, gdy włosy były farbowane drogeryjnymi produktami przez wiele lat. Nieodpowiednie zastosowanie produktu może sprawić, że i tak trzeba będzie wybrać się do salonu fryzjerskiego.

Jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie i stanu Twoich włosów, lepszym sposobem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Tam w skuteczny i bardziej bezpieczny dla włosów sposób, możesz pozbyć się niechcianego koloru. Chociaż prawdopodobnie ich stan ulegnie pogorszeniu, na pewno jest to bardziej bezpieczny sposób niż użycie drogeryjnych produktów. Pamiętaj jednak, aby przed zapisaniem się na wizytę sprawdzić opinie salonu. Warto również upewnić się, że fryzjerzy wciąż zyskują nową wiedzę. Powinny o tym świadczyć dyplomy i certyfikaty, które zazwyczaj wiszą na ścianie lub w innych widocznych miejscach salonu. Włosy to ważny atrybut urody, warto powierzać je w ręce prawdziwych profesjonalistów. Salon powinien być czysty i schludny, a także wyposażony w profesjonalne i sprawne sprzęty oraz kosmetyki. Jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości, warto poszukać innego salonu