Dlaczego warto stosować glinkę czerwoną?

Glinka czerwona cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, ma bowiem wiele cennych zastosowań, jest tania. Działa dobrze zarówno w kwestiach urody, pielęgnacji jak i zdrowia. Swoje działanie glinka zawdzięcza zawartości, między innymi: żelaza, potasu, fosforu, cynku, miedzi, glinu, krzemu czy manganu.

Maseczka z glinki

Glinka czerwona może być zastosowana w pielęgnacji włosów, skóry, jamy ustnej i na wiele innych sposobów. Bardzo często stosuje się ją jako maseczkę. Jak przygotować maseczkę z glinki czerwonej? oto prosty i skuteczny przepis:
Do przygotowania maseczki z glinki czerwonej potrzebujesz: trzech łyżek glinki, odrobinę wody. Przygotowanie maseczki polega na połączeniu tych składników i dokładnym wymieszaniu, aż konsystencja będzie odpowiednia.
Maseczkę należy nakładać na skórę twarzy, a później wmasować ją okrężnymi ruchami. Po upływie 15 minut można zmyć maseczkę ciepłą wodą. Warto co jakiś czas spryskać maseczkę wodą, ponieważ bez tego na pewno zaschnie co może spowodować zaczerwienienie skóry.
Przez nałożeniem maseczki warto pamiętać o dokładnym oczyszczeniu dłoni i twarzy. Można również wykonać peeling, a po nim nałożyć maseczkę z glinki czerwonej. Po dokładnym zmyciu maseczki nałóż na twarz ulubiony krem odżywczy.

Podsumowanie

Glinka czerwona to naturalny składnik, który posiada wiele cennych właściwości. Warto użyć jej zarówno do pielęgnacji skóry, jak i w kwestii zadbania o zdrowie. Można swobodnie dodawać ją do ulubionych kosmetyków, aby po kilku tygodniach regularnego stosowania zauważyć efekty. Świetnie działa w kąpieli rozluźniającej, oczyszczając ciało i relaksując umysł. Glinkę czerwoną można kupić z drogerii albo aptece, jej koszt to kilka albo kilkanaście złotych. Cena zależy od jakości glinki i jej ilości w opakowaniu. Glinka jest bezpieczna dla osób z wrażliwą skórą. Nie podrażnia, nie powoduje reakcji alergicznych.