Biżuteria bez wątpienia jest elementem, który doskonale dopełnia całą kreację. Poprzez nią możemy wyrazić siebie, poczuć się pewnie i pięknie w swoim ciele. Doskonałym sposobem na wzbogacenie swojego stroju jest noszenie bransoletek. Niestety, czasami ciężko jest znaleźć w sklepie tą idealną, zgodną z naszymi wyobrażeniami. Z tego względu powinniśmy zainteresować się możliwością samodzielnego jej utworzenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie własnoręcznie stworzyć doskonałą biżuterię, przy niewielkim nakładzie kosztów i czasu. Warto mieć również na uwadze to, że wytworzony samodzielnie przedmiot jest wyjątkowym produktem, który z pewnością zostanie doceniony, jeśli zdecydujemy się podarować go na prezent.

Od czego zacząć wykonanie bransoletki?

Przed zakupieniem odpowiednich produktów na bransoletkę należy zastanowić się jak chcemy, aby wyglądała. Bardzo dużo możliwości daje ścieg peyote. Jego zastosowanie jest stosunkowo proste, a z jego pomocą możliwe jest utworzenie bardzo wielu niezwykłych wzorów. Warto w tym celu poszukać inspiracji w internecie, dzięki czemu możliwe będzie zaplanowanie jakiego koloru koraliki należy zakupić do stworzenia bransoletki oraz przede wszystkim jaka ich ilość będzie niezbędna do jej wykonania. Warto jednak, zwłaszcza na początku, zakupić ich więcej, aby móc stworzyć wersję próbną, dzięki czemu możemy nauczyć się na co trzeba zwracać szczególną uwagę. Następnym krokiem musi być zawsze znalezienie informacji o tym, jak wykonać zaplanowany wzór. Warto w tym celu obejrzeć kilka filmików w internecie, na których zobaczymy, jak ma zostać wykonana bransoletka z koralików krok po kroku. Jest to doskonały sposób na zorientowanie się co jest istotne w jej utworzeniu oraz naśladowanie wykonywanych ruchów. Niektóre peyote wzory mogą okazać się zbyt trudne do stworzenia przez osobę początkującą. W takim przypadku więc, najlepszym sposobem będzie znalezienie instruktażu dotyczącego jego wykonania. Poza tym, dostępne są również poradniki dotyczące konkretnych elementów, na przykład takie, w których omawiane jest jak wykonać kwiatki z koralików krok po kroku, dzięki czemu możemy szybko zapoznać się z metodą ich tworzenia oraz łączyć je dowolnie z innymi elementami.

peyote koraliki

Jaki ścieg wybrać do utworzenia bransoletki?

Jeżeli posiadamy już inspirację dotyczącą wyglądu zaplanowanej przez nas bransoletki musimy zastanowić się, jaki ścieg umożliwi nam jej wykonanie. Peyote to ścieg, który układa się we wzór przypominający ułożone cegły w murze. Warto mieć jednak na uwadze, że istnieje kilka jego odmian, przez co musimy dokładnie zastanowić się, za pomocą którego z nich uzyskamy wymarzony efekt.

– Ścieg płaski parzysty
Jest to zdecydowanie najłatwiejszy ścieg do wykonania. Dzięki niemu możliwe jest utworzenie wielokolorowych wzorów, z prostymi krawędziami.

– Ścieg płaski nieparzysty
Jego zastosowanie umożliwia wyróżnienie środkowej kolumny, dzięki której możliwe jest uzyskanie symetrii. Znajduje więc doskonałe zastosowanie przy wzorach symetrycznych.

– Ścieg tubular peyote
Jest idealny w realizacji bransoletek okrągłych. Dzięki niemu można wykonać sznury koralikowe. W tym przypadku warto eksperymentować z rozmiarem używanych koralików, aby wykonana praca posiadała niezwykłą, zróżnicowaną fakturę. Peyote koraliki nie muszą być bowiem zawsze tego samego rozmiaru.