Ciąża to szczególny czas. W czasie jej trwania przyszła mama wraz z całą rodziną i wspólnym otoczeniem przygotowują się na przyjście na świat Maluszka. Przygotowania te są wielozakresowe, potrzeba przecież kupić całą wyprawkę dla dziecka, ale przyszła mama nie może w tym czasie zapomnieć o sobie.
Jej również będą potrzebne nowe ubrania, z miesiąca na miesiąc bowiem brzuszek będzie się powiększał.
Jak zaoszczędzić na ciążowych ubraniach? Problem ten można rozwiązać na kilka sposobów.

Jak kupować ubrania w ciąży z głową?

Przyszła mama robiąc dla siebie zakupy w postaci ubrań ciążowych, wcale nie musi kupować ubrań tylko i wyłącznie typowo ciążowych. W ciąży bowiem nie jest się cały rok, a tylko kilka miesięcy, a rynek przepełniony jest różnego rodzajami ubraniami oversize i sukienkami, tunikami i sukienkami, które później również można nosić, z tym, że w inny sposób.

Kupując kurtki czy płaszcze, można z powodzeniem wybrać takie, które nie posiadają zamków ani guzików, a są wiązane paskiem. Można wtedy spokojnie kupić swój rozmiar i w czasie ciąży wiązać pasek luźno, a w przyszłości ciaśniej, dopasowując go do swojego rozmiaru.

Aby wykorzystać ubrania ciążowe po urodzeniu dziecka, warto też podczas kupna wybierać takie, które są odcinane pod klatką piersiową, a także zaopatrywać się w takie o kroju w kształcie litery A, o empirowym kształcie, można też korzystać z wyprzedaży i promocji.

Ubrania ciążowe z drugiej ręki.

Wiele przyszłych mam chcąc zaoszczędzić na ubraniach ciążowych wymienia się nimi wśród rodziny, koleżanek i znajomych. Jest to dobra alternatywa na oszczędność i dobry pomysł na rozwiązanie po urodzeniu dziecka, gdyż można w ten sposób niepotrzebne już później ubrania typowo ciążowe, takie jak spodnie ze wstawionymi gumkami, które noszone są tylko w ciąży oddać kolejnej przyszłej mamie.

Dobrą alternatywą jest również zakup ubrań w sklepach typu second hand. Grono osób, które korzystają z takich sklepów jest naprawdę szerokie, często spotkać tam można ubrania markowych firm, wykonane z bardzo dobrych jakościowo materiałów a przy tym wygodnych i w naprawdę korzystnych cenach.