Co takiego daje perfumom niepowtarzalny zapach? Poznaj sekret ich wyjątkowości.

Perfumy abrowe

Aromat abry używany jest w perfumach o zapachu orientalym. Abra nadaje im słodki i ogrzewający zapach, który kojarzy się z miodem i przyprawami. Używa się go w nutach bazowych, ponieważ podreśla zapach pozostałych olejków i zwiększa trwałość utrzymywania się zapachu.
Najsłynniejsze perfumy abrowe to Dolce Gabbane The One, Chanel Coco.

Zapach drzewa sandałowego

Olejek z drzewa sandałowego pozwala nam uzyskać bardzo aromatyczne perfumy. W wyniku połączenia z nutami zapachowymi kwiatów powstają wspaniałe kompozycje.

Perfumy z esencją róży

Zapach różany to kobiecy, stylowy i romantyczny zapach uzyskiwany z płatków róży. Płatki zbierane są rano, ponieważ o tej porze zawierają najwięcej esencji zapachowej. Tego samego dnia sa gotowane i poddawane destylacji. Aby uzyskać kilogram olejku konieczne jest aż 3500 kg płatków róży. Całkiem sporo, ale czego się nie robi dla pięknego zapachu? Największą popularnością cieszą się francuskie perfumy, zwłaszcza Chloe Roses de Choe, Armani Emporio Diamond Soce czy Absolu de Parfum.

Kojący zapach lawendy

Lawenda często jest stosowana w aromaterapii, ponieważ ich zapach wycisza i uspokaja. Kwiaty lawendy używa się do kompozycji kwiatowych w niemal wszystkich francuskich perfumach. Na południu Francji, w Prowansji uprawia się rzekomo najbardziej aromatyczne lawendy na całym świecie. Lawendowy zapach można znaleźć w męskich wodach perfumowanych a także kosmetykach takich jak Hugo Boss The Scent czy Calvin Clein Eternity for Men.

Irys

Esencja irysa uzyskiwana jest naturalnie z kłączy irysa suszonych przez kilka lat, z tego powodu często tworzy się ten zapach syntetycznie, chociaż droższe perfumy zawierają naturalny aromat uzyskiwany w tradycyjnym procesie.

Zapachy uzyskiwane syntetycznie

Upowszechnienie sztucznego produkowania olejków eterycznych pozwoliło na uzyskiwanie większej ilości zapachów. Ponadto perfumy z zapachów syntetycznych są o wiele tańsze w produkcji, a ich jakość często nie jest gorsza od tych wykonanych z naturalnych składników.