Prezent jest świetnym pomysłem, by pokazać drugiej osobie, że nam na niej zależy, a także wyrazić pamięć – chociażby o ważnych datach takich jak urodziny, rocznica lub imieniny. Czasami podarunek może jednak swoim kosztem zrobić duże spustoszenie w portfelu, a z drugiej strony skąd mamy pewność, że druga osoba właśnie tego chce? Wykonanie prezentu samodzielnie jest świetną zabawą oraz idealnym rozwiązaniem, jeżeli nie posiadamy lub po prostu nie chcemy kupować gotowych, drogich upominków. Pamiętajmy, że prezent zrobiony własnoręcznie będzie cieszył nie tylko osobę, która go otrzyma, a także Nas podczas wykonywania go. Łatwym I idealnym pomysłem będzie wykonanie kosmetyków. W każdej łazience powinny znaleźć się odpowiednie balsamy, kremy nawilżające lub olejki. Wykonanie takiego drobnego, przydatnego prezentu nie jest trudne, a może to uczynić praktycznie każdy – niezależnie od wieku lub zdolności. Poniżej znajdziesz pomysły na prezent który zrobisz w 5 minut kosmetyki DIY.

1. DIY Domowy balsam do ciała

Wszystko, co potrzebujemy to:
– pół szklanki oleju kokosowego
– 2 łyżki masła shea,
– 10 kropelek olejku migdałowego,
– 20 kropelek olejku pomarańczowego,
– pół łyżeczki witaminy E.

Przygotowanie:
Wszystkie składniki z listy umieścić w misce I zmiksować do konsystencji, która powinna być puszysta. Przygotowany balsam do ciała DIY przełożyć do słoika.

2. DIY Krem nawilżający

Rzeczy, których potrzebujemy to:
– 20ml oleju słonecznikowego (tłoczonego na zimno),
– 35ml rumiankowego naparu,
– 3g wosku pszczelego,
– parę kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego (lub innego wedle uznania).

Przygotowanie:
W kąpieli wodnej podgrzewamy olej słonecznikowy tłoczony na zimno. Kolejnym krokiem jest dodanie wosku pszczelego I mieszanie do momentu, aż się rozpuści I połączy. Następnie dolewamy napar z rumianku, oczywiście mieszamy do powiązania całości. W dalszej kolejności odstawiamy uzyskany preparat chłodzimy oraz dodajemy parę kropki olejku eterycznego z drzewa herbacianego – lub innego, który wybierzemy. Całość przekładamy do wyparzonego słoika, zakręcamy I chowamy do lodówki, w której przechowujemy go przez około 2 tygodnie.