Od kilku lat wracają do łask słoiki, aby podbić serca wszystkich fanów dekoracyjnych wyzwań. Duże lub małe, z metalową ramą lub złotą pokrywą, te szklane pojemniki są idealne dla wszystkich naszych pragnień dekoracyjnych. Oto 5 prostych pomysłów na recykling szklanego słoika!

1. Co można zrobić ze słoika – zamień szklany słoik w terrarium.

W czasach, gdy zielone rośliny wkraczają do naszych wnętrz (ku naszej wielkiej radości), terraria nigdy nie były tak popularne. Dobre wieści, jeśli i Ty chcesz poddać się temu trendowi: duże lub małe, otwarte lub zamknięte, z prawdziwymi roślinami lub sztucznymi, te mini-ogrody pod szkłem są bardzo łatwe do wykonania samodzielnie, pod warunkiem, że masz odpowiedni materiał.
A żeby nauczyć się sztuki kształtowania krajobrazu w butelce, nic nie pobije staromodnego słoika. Ładna warstwa koralików żwirowych lub glinianych, piasek do odwadniania, trochę ziemi doniczkowej, kilka małych sukulentów, trochę mchu do przykrycia gleby, a tam w mgnieniu oka znajdziesz piękne domowe terrarium!

2. DIY słoiki – przezroczysty magazynek.

Jeśli były długo zamknięte w kuchniach naszych babć, to teraz przezroczyste, szklane słoiki wychodzą z szafy, by dumnie eksponować je na biurku, w salonie lub w sypialni dziecięcej.
Rzeczywiście, możesz używać swoich szklanych słoików jako akcesoriów do przechowywania i wkładać, zgodnie z twoimi życzeniami: kolorowe ołówki, pędzle, spinacze, zestawy do szycia, klucze USB, monety, zużyte baterie lub słodycze, krótko mówiąc, wszystkie te małe rzeczy, których nigdy nie wiesz, gdzie umieścić i które można teraz łatwo znaleźć w tych przezroczystych szklanych pudełkach!

co można zrobić ze słoika

3. Ozdobny słoik DIY – improwizowany wazonik.

Za każdym razem jest tak samo: możesz mieć kilka wazonów (wszystkich rozmiarów i kształtów), ale jak tylko otrzymasz bukiet kwiatów, nigdy nie znajdziesz tego, który potrzebujesz, aby go podkreślić.
Ale czy wiedziałeś, że do ekspozycji okrągłego bukietu lub wiązki dzikich kwiatów idealnym wazonem może być zwykły szklany słoik? Prosty i okrągły, sprawia, że kwiaty wyglądają dobrze. Metalowy klips i podkładka sprawiają, że słoik jako wazon ma klasyczny i rustykalny akcent idealny do wszystkich małych bukietów, które upiększają nasze codzienne życie.

ozdobny słoik diy - wazonik

4. Słoik DIY – instalacja lampy w słoiku.

Jesteś majsterkowiczem z duszą i mnóstwem starych szklanych słoików, z którymi nie wiesz, co robić? Co zrobić, jeśli włożysz żarówkę do szklanego słoika, aby stworzyć domową oprawę oświetleniową dla projektantów?
Bardzo modne w dzisiejszych czasach, opływowe oprawy oświetleniowe są w końcu dość proste do wykonania: piękna żarówka z żarnikiem, kolorowy kabel i słoik z metalową pokrywą. Masz wszystkie materiały, których potrzebujesz.

słoik diy - lampa

5. Co można zrobić ze słoika – akcesoria dekoracyjne do łazienki.

Aby wnieść odrobinę designu do Twojej łazienki, bez wydawania złotówki, możesz w końcu użyć recyklingowanych szklanych słoików do przechowywania szczoteczek do zębów, waty, szczoteczek do włosów lub szczoteczek do makijażu. Dobrze ustawione na półce lub na krawędzi zlewu, Twoja przestrzeń stanie się bardziej przejrzysta i elegancka.