Coraz więcej kobiet decyduje się na zmiany w swojej garderobie wykonane własnoręcznie. Nie jest to tylko zwykłe szycie ale również ratowanie lub nadawanie nowego charakteru naszym ubraniem poprzez zmianę koloru. W ten sposób nawet rzeczy, które już dawno wylądowały na dnie naszej szafy mogą nas na nowo zachwycić. Warto jednak wiedzieć jak zabrać się za farbowanie ubrań w domu. Żeby zrobić to dobrze warto znać kilka zasad, które pozwolą nam sprawnie przeprowadzić tego rodzaju zabieg a z biegiem czasu pomyśleć nawet o odważniejszych projektach.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że w warunkach domowych najłatwiej jest zafarbować ubrania wykonane z naturalnych materiałów. To właśnie bawełniane koszulki czy bluzki najłatwiej zmieniają kolor i możemy je zmodyfikować w krótkim czasie przy użyciu zwykłego barwnika i ciepłej wody. W ten sposób gdy już nabierzemy wprawy możemy farbować nasze stare koszulki nawet dla zabawy z dziećmi. Możemy nawet zacząć wykonywać wymyślne wzory na starych ubraniach. Warto zacząć od farbowania w stylu ombre, by z czasem tworzyć na materiale barwne plamy i spirale. To już nie tylko ratowanie starych czy poplamionych ubrań ale również doskonała zabawa dla całej rodziny!
Inaczej sprawa ma się w przypadku ubrań ze sztucznych materiałów. Wówczas, tak jak w przypadku poliestru farbowanie w domu jest niemożliwe. Dzieje się tak, ponieważ materiały te wymagają użycia bardzo wysokich temperatur. Farbowanie ich w domu może skończyć się na dobrą sprawę na zniszczeniu materiału, który będzie wyblakły albo zacznie wyglądać na brzydko poplamiony. W przypadku materiałów sztucznych należy skorzystać z usług specjalisty posiadającego odpowiednie warunki do zmiany koloru ubrań wykonanych z tego rodzaju materiału.

Jak widać farbowanie ubrań z naturalnych materiałów jest banalnie proste nawet w warunkach domowych. Jeśli tylko zaopatrzymy się w proste barwniki to z powodzeniem damy naszym ulubionym ubraniom nowe życie bez zbędnego wysiłku i dużego nakładu pieniędzy.